Galeria Obrazów

Galeria Giza

Henryk Laskowski, zestaw obrazów

Biografia

Henryk Laskowski urodził się w 1951 roku w Żarach koło Żagania. Uczeń Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu w latach 1972-1977, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni litografii prof. Lucjana Mianowskiego oraz w pracowni malarstwa doc. Jana Świtki.

W latach 80. zajmował się grafiką wydawniczą, plakatem, ilustracją książkową, malarstwem. Rok 1981 zatrzymał go na przypadkowej emigracji we Francji. W Paryżu mieszkał do 1983 roku. Pobyt we Francji, podróże do Włoch, Anglii znalazły odbicie w jego twórczości. W swoich pracach porusza się w kręgu tematyki miejskiej. Interesuje go także człowiek będący integralną częścią tego miasta z jego problemami, zagubieniem, samotnością, poszukiwaniem tożsamości. W jego malarstwie znaleźć można odniesienia do sztuki pop-artu, hiperrealizmu, surrealizmu.

Prace Henryka Laskowskiego znajdują się  w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Sportu, Muzeum Polskiego Ruchu Ludowego oraz wielu znaczących kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.